Lituanicono įžanga – dešimt renginių!

Pristatydami šių metų Lituaniconą, užsiminėme, kad be pagrindinio renginio rugsėjo 17-ą dieną, dar bus ir keletas įžanginių renginių per pirmas dvi rugsėjo savaites ir taip rugsėjis taps ištisu fantastikos festivaliu Vilniuje.

Truputį suklaidinome jus šiuo teiginiu.

Visų pirma, tų įžanginių renginių bus ne „keletas“, o dešimt.

Visų antra, jie prasidės dar rugpjūtį.

Visų trečia, jie vyks ne tik Vilniuje.

Taigi kviečiame jus į fantastikos festivalį! Labai trumpi visų dešimties įžanginių renginių anonsai – žemiau. Daugiau informacijos apie kiekvieną iš jų pateiksime netrukus.

Žaidimų vakaras "Rikyje"
Žaidimų vakaras „Rikyje“

Pasirengimą konventui pradėsime nuo akcijos „Lituaniconas kyla į kosmosą“, kurią surengsime pirmadienį, rugpjūčio 29-ą dieną. Visos detalės – jau greitai, bet jau dabar galime pasakyti, kad tai vyks ne Vilniuje.

Rugpjūčio 30-ą dieną, antradienį, 18.30 vakare pakviesime į fantastinių knygų klubo susitikimą Vilniuje, VU universiteto MKIC (Saulėtekyje), kur aptarsime Vernor Vinge mokslinės fantastikos romaną „Rainbows End“ (lietuviškai išverstą „Kur baigiasi vaivorykštės“).

Rugsėjo 6-ą dieną, antradienį, irgi vakare mūsų rėmėjai, Danske banko IT paslaugų centras, kviečia į svečius Goštauto gatvėje. Kas ten vyks, paskelbsime jau netrukus. Ne, tai nebus Danske banko reklaminis vakaras 😉

Tos pačios savaitės ketvirtadienį, rugsėjo 8-ą dieną, pakviesime į tradicinį Vilniaus fantastų pamėgtą renginį Tolkinėjimus, kuriuose vienas iš konvento organizatorių, teologas ir paranormalių mitų griovėjas Gabrielius Klimenka papasakos apie kosmogoninius (pasaulio atsiradimo) mitus bei jų atspindžius Tolkino (o gal ir kitų rašytojų fantastų) kūryboje.

Penktadienį, rugsėjo 9-ą, vakare planuojame Mokslų kavinę, kurioje galėsite išgirsti apie vieną naujovišką technologiją, pakeisiančią mūsų gyvenimus jau netolimoje ateityje, ir pabendrauti su šią technologiją vystančiu mokslininku. Visos detalės – jau irgi netrukus.

Šeštadienį, rugsėjo 10-ą dieną, nusiteikite susipažinti su Vilniumi naujaip – pakviesime jus į orientacinį žaidimą apie Vilniaus mokslo ir technikos istoriją. Žaidimą organizuoja VU Istorijos fakulteto studentų korporacija Tilia, taigi įdomi kelionė po miesto istoriją garantuota.

Konvento savaitę pradėsime rugsėjo 12-ą dieną, pirmadienį, surengdami paskaitą-žaidimą „Susikurk savo postapokaliptinę religiją“. Kaip manote, kuo žmonės tikės po zombių apokalipsės ar ateivių invazijos? Sukurti ir apginti savo tikėjimą kvies teologas Gabrielius Klimenka.

Rugsėjo 13-ą dieną, antradienį, vakare važiuosime į Kauną. Ten Tolkinėjimuose fantastas ir metalistas Adomas Rutkauskas papasakos apie Tolkino kūrybos ir alternatyviosios muzikos ryšius.

Trečiadienį, rugsėjo 14-ą dieną, mūsų partneriai stalo žaidimų klubas „Rikis“ kviečia į svečius stalo žaidimų vakarui. Vakaras skirtas tiems, kas nori susipažinti su šia smagia laisvalaikio veikla, išmokti vieno ar kelių žaidimų taisykles.

Ketvirtadienį, rugsėjo 15-ą dieną, vėlgi kviesime į „Rikį“, kur pasiūlysime susipažinti su kolekcinių kortų žaidimu „Magic: the Gathering“. Išmoksite žaidimo taisyklių, pažaisite su draugais ar su patyrusiais žaidėjais, o gal net ir pirmąją savo kaladę galėsite susidėti.

Na ir, aišku, rugsėjo 17-ą dieną visus kviečiame į Lituaniconą! Jis vyks visą dieną, o tikslesnę programą ir, aišku, renginio vietą, paskelbsime jau šią savaitę.

Artėja fantastiškas ir fantastinis mėnuo. Lauksime jūsų ten!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *