Artėjant Lituaniconui – fantastiškas rugsėjis

Lituaniconas – tai fantastikos festivalis, kuriame galėsite susipažinti su visokiausiomis įdomybėmis. Bet jis truks tik vieną dieną, ir visko, ką būtų galima parodyti, tikrai nepavyks padaryti per tokį trumpą laiką.

O fantastika Lituaniconu tikrai neprasideda ir nesibaigia. Tad visą rugsėjį kviečiame į įvairius fantastinius renginius – šiemet jų bus net devyni.

Atraskite beribį fantastikos pasaulį! Adam Paquette piešinys, ©Wizards of the Coast

Pirmasis renginys, į kurį jus pakviesime – „Mokslų kavinė“, kurioje vienas iš Lituanicono organizatorių – astrofizikas Kastytis Zubovas – pristatys juodąsias skyles. Sužinosite ir apie tai, kaip jas tyrinėja šių laikų mokslininkai, ir apie jų įkvėptus fantastinius kūrinius bei galimus mokslo proveržius ateityje. Renginys vyks rugsėjo 7 dieną, ketvirtadienį, bare „Happy Brew“ Vilniuje, Bokšto g. 8. Daugiau informacijos.

Lygiai savaite vėliau, rugsėjo 14 dieną, vilniečius pakviesime į Tolkinėjimus. Tolkinėjimai – tai kasmėnesiniai susitikimai, kuriuose pranešėjai pasakoja apie įvairią fantastiką, mitologiją – dažniausiai tai susiejant su „Žiedų valdovo“ autoriaus J.R.R. Tolkieno kūryba ir jo sukurtu plačiu pasauliu. Rugsėjo tolkinėjimuose VDU teologijos fakulteto dekanas, doc. dr. Benas Ulevičius, supažindins su CS Lewis kūryba, kuri yra daug platesnė, nei gerai žinoma „Narnijos“ serija. Daugiau informacijos.

Dar po savaitės, rugsėjo 21 dieną, Tolkinėjimai įvyks ir Kaune. Jų tema bus ta pati, kaip ir Vilniuje, tai jei neturėsite galimybės sudalyvauti sostinėje, galėsite atsigriebti Kaune. Daugiau informacijos.

Tą pačią rugsėjo 21 dieną vilniečius pakviesime susipažinti su kolekcinių kortų žaidimu „Magic: the Gathering“. Populiariausias tokio tipo žaidimas pasaulyje, kitąmet švęsiantis 25 metų jubiliejų, Lietuvoje irgi turi aktyvią bendruomenę, kuri reguliariai renkasi žaisti Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Ketvirtadienio vakarai Vilniuje skirti naujiems žmonėms paragauti šios veiklos ir galbūt netgi susidėti pirmąją kaladę. Veiksmo vieta – stalo žaidimų klubas „Rikis“ Šv. Stepono gatvėje. Daugiau informacijos.

Rugsėjo 22 dieną turėsite progą susipažinti su viena iš kūrybinių fantastikos apraiškų – muzika. Unikalus koncertas, kuriame daug kam girdėtas fantastines dainas išgirsite kitaip, o daug kam girdėtos nefantastinės melodijos taps fantastiškomis. Vieta ir kitos detalės – taip pat netrukus. Daugiau informacijos.

Rugsėjo 23 dieną, šeštadienį, kviesime jus į Vingio parką, kur galėsite išbandyti kuo tikriausią – bet fantastinės kilmės – sportą jugger. Trumpai apibūdinamas kaip regbio ir fechtavimosi hibridas, jugger yra komandinis sportas, kuriame komandos stengiasi išmušti varžovų žaidėjus ir nunešti „kaukolę“ (kamuolį) į taikinį priešininkų aikštės pusėje. Prieš tris dešimtmečius australų postapokaliptiniame filme „Salute of the Jugger“ pasirodęs žaidimas netruko persikelti į realų pasaulį, o Lietuvoje žaidžiamas kiek daugiau nei metus. Čia turėsite galimybę pamatyti, kaip žaidžia lietuviai ir gerokai labiau patyrę svečiai iš Latvijos – ir, žinoma, išbandyti jėgas patys. Daugiau informacijos.

Lituanicono savaitę pradėsime rugsėjo 26 dieną, antradienį – ir pradėsime neįprastų fantastinių filmų vakaru. Filmus ne tik pamatysite, bet galėsite apie juos padiskutuoti su kiną išmanančiu vedėju. Detalės – netrukus. Daugiau informacijos.

Rugsėjo 28 dieną, ketvirtadienį, pakviesime į fantastinių knygų klubo susitikimą. Tai – irgi reguliarus kasmėnesinis įvykis, bet šis bus ypatingas, nes knygos aptarime dalyvaus ir knygos autorius. Mat tai – vienas iš Lituanicono svečių! Knygų klubo susitikimas vyks bare „Tesla“, Totorių gatvėje. Daugiau informacijos.

Rugsėjo 29 dieną, konvento išvakarėse, stalo žaidimų klube „Rikis“ vyks stalo žaidimų vakaras, kuris irgi vyksta reguliariai, kiekvieną penktadienį. Susipažinti su stalo žaidimų įvairove, juos išbandyti ir, jei tik panorėsite, įsigyti galėsite visą vakarą. Daugiau informacijos.

Na ir, žinoma, rugsėjo 30 dieną visą šį fantastinį mėnesį vainikuos Lituaniconas, kuris nuo 11 valandos kvies jus klausytis pranešimų, žaisti žaidimus, žiūrėti filmus, tyrinėti virtualiąją realybę ir užsiimti dar daug fantastiškų veiklų.

Visi įžanginiai renginiai, kaip ir pats Lituaniconas – nemokami!

Pasimatykime fantastiškąjį rugsėjį!