Lituanicono įžanga: Mokslų kavinė apie juodąsias skyles

Pirmasis Lituanicono įžanginis renginys šiemet bus labai moksliškas. Bet nuo to tikrai ne mažiau fantastinis. Rugsėjo 7 dieną, ketvirtadienį, septintą valandą vakaro kviečiame jus į kavinę-barą „Happy Brew “ Bokšto gatvėje, Vilniuje, kur galėsite susipažinti su juodosiomis skylėmis – galaktikų piemenimis ir tiltais į kitas visatas.

Pranešimų apie juodąsias skyles žiniasklaidoje pasitaiko gana dažnai. Jų ekstremali gravitacija bei didžiuliai aplink jas išsiskiriantys energijos kiekiai suteikia daugybę galimybių tyrinėti Visatą bei žadina vaizduotę. Su juodosiomis skylėmis galime susidurti ir fantastikoje – ar tai būtų filmas „Tarp žvaigždžių“, ar kovinės fantastinės literatūros klasika „Amžinasis karas“, ar įvairių serialų serijos. Kartais juodosios skylės įsivaizduojamos kaip pragaištingi siurbliai, ryjantys viską aplink, bet tai – toli gražu netiesa. Realybėje juodosios skylės nulemia galaktikų evoliuciją, o fantastinės idėjos apie keliones į kitas visatas ar bent jau tolimus mūsų Visatos kampelius yra paremtos tikrais moksliniais atradimais.

Mokslų kavinėje Lituanicon organizatorius, astrofizikos mokslų daktaras Kastytis Zubovas pristatys šiandieninį supratimą apie juodąsias skyles, jų reikšmę Visatos evoliucijai, taip pat jų vaizdavimą fantastikoje ir galimą panaudojimą kosminėms kelionėms ateityje.

Facebook įvykis.

One thought on “Lituanicono įžanga: Mokslų kavinė apie juodąsias skyles

Comments are closed.