Lituanicono įžanga – Tolkinėjimai Kaune ir Vilniuje

Vienas iš reguliarių fantastinių susitikimų Lietuvoje yra Tolkinėjimai – „Tolkien Lietuvos“ organizuojami kasmėnėsiniai pokalbių vakarai, kuriuose galite išgirsti pranešimų įvairiausiomis temomis. Prasidėjo tai kaip diskusijų apie Tolkiną ir jo kūrybą klubas, bet jau seniai išaugo į gerokai platesnes temas apimantį renginį: čia išgirsite ir apie mitologiją, ir apie fantastiką, ir dar visokių pasakojimų. Rugsėjo mėnesį pakviesime į Tolkinėjimus ir Vilniuje, ir Kaune, kur VDU teologijos fakulteto dekanas, doc. dr. Benas Ulevičius supažindins su fantasto CS Lewiso kūryba.

J. R. R. Tolkieno kūryba skleidėsi artimų bendražygių – rašytojų ir mokslininkų rate. Bičiuliai, pasivadinę “The Inklings”, rinkdavosi kiekvieną savaitę prie alaus bokalo aptarti vienas kito kūrybą. “The Inklings” susižavėjimo ir kritikos neišvengė ir “Žiedų valdovas”. Vienas iš artimiausių Tolkien’o bičiulių buvo C. S. Lewis – įžymusis Viduramžių ir Renesanso literatūros žinovas bei krikščionybės apologetas, parašęs ne vieną fantastinę knygą vaikams ir suaugusiems.

Mums, gyvenantiems toli nuo Lewiso tėvynės, sunku įsivaizduoti, kokią įtaką praeito šimtmečio Vakarų Europos vaikams padarė jo “Narnijos kronikos”. Pvz., J. K. Rowling (“Harry Potter”) ir Eoin Colfer (“Artemis Fowl”) prisipažino, kad vaikystėje būtent “Narnijos kronikos” labiausiai audrino jų vaizduotę. Vakaruose ne mažiau žinoma ir suaugusiems skirta fantastinė Lewiso kūryba. Ji nepaprastai įvairi, įtraukianti fantasy, mokslinės ir filosofinės fantastikos elementus. Svarbiausias šios kūrybos motyvas – alternatyvių pasaulių ir tikrovių įtikinamas aprašymas; labiausiai kraują kaitinantis jos elementas – mėginimas suvokti šių pasaulių realų buvimą ir iš to plaukiančias pasekmes mūsų tikrovei.

Tolkinėjimai Vilniuje įvyks rugsėjo 14 dieną, kavinėje-bare „Būsi Trečias“ Totorių gatvėje. Renkamės II aukšto salėje 19 valandą. Facebook įvykis.

Kauniečius pakviesime lygiai savaite vėliau, rugsėjo 21 dieną, į kavinę „Forto dvaras“ Rotušės aikštėje. Pradžia – taip pat 19 valandą. Facebook įvykis.