Lituanicono svečias – matematikas, rašantis kosmines operas

Kosminė opera – tai beribės kosmoso erdvės, didingi erdvėlaiviai ir epiški jų mūšiai, nežemiškos civilizacijos, tarpgalaktiniai nuotykiai ir, žinoma, dramatiški siužetai. Kosmosas visais laikais kurstė žmonių vaizduotę, o kosminė opera yra vienas gausiausių mokslinės fantastikos žanrų.

Lituanicone turėsite galimybę susitikti su nauja kylančia šio žanro žvaigžde – korėjiečiu-amerikiečiu rašytoju Yoon-Ha Lee. Vos pernai išleistas pirmasis jo romanas “Ninefox Gambit” laimėjo “Locus” premiją už geriausią debiutinį romaną, ir buvo nominuotas prestižiniams “Hugo” bei “Nebula” apdovanojimams. Kelios dešimtys apsakymų, publikuotų pradedant 1999-aisiais, taip pat susilaukė įvertinimų – nominacijų premijoms, publikavimo įvairiuose geriausių kūrinių rinkiniuose ir panašiai.

Yoon-Ha Lee pagal išsilavinimą yra matematikas, ir tai akivaizdžiai atsispindi jo kūryboje. Kaip pats teigia, matematika jam yra puikus šaltinis kūrinių idėjoms – ar tai būtų sudėtingomis konfigūracijoms paremta beveik-magijos sistema, ar paralelinių pasaulių dalinimasis dėl stochastiškų funkcijų, ar žaidimų teorija sprendžiamas kontaktas su svetima civilizacija. Kartu Yoon-Ha kūryba yra ir labai poetiška, su daugybe neįprastų veikėjų, gyvenančių tikrai egzotiškose visuomenėse.

Yoon-Ha Lee Lituanicone papasakos apie matematiką ir fantastiką, apie savo kūrybinio kelio vingius. Taip pat, dvi dienas prieš Lituaniconą, jis dalyvaus fantastinių knygų klubo susitikime, kuriame aptarsime jo romaną “Ninefox Gambit”.

Lituaniconas vyks rugsėjo 30 dieną, šeštadienį. Renginys – nemokamas.

One thought on “Lituanicono svečias – matematikas, rašantis kosmines operas

Comments are closed.