Literatūrinės kūrybinės dirbtuvės Lituanicone

Slapta, kai lieki vienas ar viena… kai nemato tėvai, broliai ir seserys… taip, tu darai TAI, ar ne? Pasislėpęs kur kampe, dažniausiai naudodamas kompiuterį… o gal rankose tada laikai popieriaus lapą?

Taip, mes žinome… tu slapčia… RAŠAI FANTASTIKĄ, AR NE???

Autorius: Bryant Arnold, Cartoon a Day

Bet žinok, užsiimti vien rašymu nesveika. Reikia, kad kažkas ir perskaitytų, ką rašai. Perskaitytų ir sukritikuotų. Jokiu būdu ne piktai – o sąžiningai, geranoriškai ir konstruktyviai. Nes kai pataria patyręs, jau perėjęs ugnį, vandenį ir varinius redaktorius – mokymasis vyksta ir greičiau, ir paprasčiau, ir įdomiau.

Ir mums, Lietuvos fantastams, nepaprastai pasisekė – nes per gegužės 5 d. vyksiantį Lituaniconą du patyrę fantastai, du knygų autoriai praves kūrybinio rašymo dirbtuves (workshopą).

Gintautas K. Ivanickas – Lietuvos fandomo senbuvis, daugkartinis „Geriausios Lietuvos Fantastikos“ (GLF) dalyvis, fantasy romano „Laumės mėnuo“ (2003) autorius, fantastikos žurnalo „Imperija“ bendraautorius, vertėjas – žodžiu, fantastiškas vyras pačiame žilume ir gražume.

Justinas Žilinskas – taip pat GLF veteranas, mokslinės fantastikos romano „Genomas 3000“ (2004), fantastinio romano-trilerio „KGB vaikai“ (2013) ir fantasy apysakų ciklo apie kauką Gugį (2006, 2017) autorius – žodžiu, vienas produktyviausių (ir dar nepametančių kokybės per tą produktyvumą) XXI a. Lietuvos fantastikos rašytojų.

Ko reikia, norint patekti į dirbtuves?

Na, visų pirma, reikia kūrinio – siųsti jį reikėtų adresu bangiz@gmail.com, laiško temoje nurodant „master class“.

Reikalavimai darbui:

– jokių romanų, trilogijų, epopėjų ištraukų – bus nagrinėjami kūriniai, turintys aiškią pradžią ir pabaigą;
– maksimali apimtis – 20 000 ženklų (įskaičiuojant tarpus). Kritiniu atveju – minimaliai viršyti sveiko proto ribose galima, bet 25 000 – tai jau ne minimalu;
– vienas autorius – vienas kūrinys;
– galutinė priėmimo data – 2018 kovo 5 d. imtinai. Dirbtuvių vedėjai pasilieka porą mėnesių perskaitymui, atrankai ir analizei;
– a, dar būtų gerai, kad kūrinys būtų fantastika. Ir proza.

Reikalavimai autoriui:

– nebijoti viešo darbo preparavimo, jei būtent jo apsakymas pateks į viešą nagrinėjamą.

Tad nebijok ir išdrįsk! Pačiam – ar pačiai – tikrai bus geriau!

Ai, ir kaip beveik visi geriausi dalykai gyvenime – visa tai yra nemokama.

Lituanicon XXIX – gegužės 5-ąją Vilniuje, Socialinių mokslų kolegijoje, Kalvarijų 137E.