Trumposios prozos konkurso taisyklės

Tradiciškai kviečiame dalyvauti trumposios prozos konkurse! Laukiame jūsų darbų iki kovo 31 dienos!

 1. Konkurso pradžia – 2019 sausio 28 d. Pabaiga – kovo 31 d. 23 val. 59 min. 59 s. (Lietuvos laiku). Darbai siunčiami adresu lituanicon@gmail.com, subjekte įrašant „Trumposios prozos konkursui“. Vienas autorius gali atsiųsti ne daugiau dviejų apsakymų.
 2. Konkurso tema – „Dangus griūva”. Siunčiamas tekstas turi sietis su tema.
 3. Trumposios prozos konkurse gali dalyvauti visi norintys asmenys. Konkurse gali dalyvauti ir jo organizatoriai, tačiau pastarieji gali pretenduoti tik į publikos numylėtinio kategoriją, bet ne į konkurso laureatų vietas.
 4. Siunčiamas grožinis tekstas privalo priklausyti bent vienam iš fantastikos žanrų (pvz. mokslinė fantastika, kiberpankas, fentezi, postapokaliptika ir pan.; svarbu, kad kūrinio priklausymas fantastikai nekeltų abejonių). Tekstas turi būti parašytas proza (galimi poezijos intarpai, tačiau jų kiekis neturi kelti abejonių dėl prozos). Apimtis nuo 3 000 iki 15 000 ženklų, įskaitant tarpus. Konkurse dalyvauja tik lietuvių kalba parašyti tekstai. Dalyvis prisegtame dokumente turi nurodyti savo tikrą vardą ir pavardę arba pseudonimą, jei nenori atskleisti savo tapatybės (apie tai būtina informuoti konkurso organizatorius).
 5. Konkurse dalyvaujantis apsakymas negali būti kur nors publikuotas anksčiau ar dalyvavęs kokiame nors kitame konkurse.
 6. Tekstų koregavimas po apsakymo publikavimo neleidžiamas. Jeigu tekstas neatitinka temos, jame yra didelis kiekis rašybos klaidų, pažeidžiami LR įstatymai, konkurso organizatoriai turi teisę kūrinio nepriimti. Nusprendus kūrinio nepriimti, apie tai, nurodžius priežastį, pranešama autoriui. Konkurso dalyvis pataisęs kūrinį gali jį dar kartą siųsti į konkursą (bet tik vieną kartą).
 7. Už plagiavimą konkurso dalyvis šalinamas be teisės siųsti kitą kūrinį, kiti jo kūriniai dalyvaujantys konkurse, net jei buvo publikuoti, yra šalinami iš konkurso. Apie tai pranešama konkurso dalyviui.
 8. Jei autorius nori atsiimti savo darbą iš konkurso, jis gali tai padaryti ne vėliau, nei konkursas baigiamas ir prasideda balsavimas.
 9. Dalyvavimas konkurse yra nemokamas ir neapmokamas, t.y. už atsiųstus bei publikuotus darbus honoraras nemokamas. Konkursas yra nekomercinis, turintis tikslą skatinti pradedančius ir jau pažengusius rašytojus kurti.
 10. Publikavimas: visi konkursiniai kūriniai bus publikuojami internetiniame puslapyje lituanicon.lt ir Lituanicon festivalio „Facebook” paskyroje. Kūriniai publikuojami iškart, kai tik jį peržvelgia koordinatorius ir jei jie atitinka konkurso sąlygas. Konkurso organizatoriai pasilieka teisę publikuoti kūrinius ir kitur, nurodydami jų autorystę.
 11. Siųsdami savo kūrinius į konkursą, sutinkate su visomis konkurso sąlygomis.
 12. Apsakymus vertins dalyviai. Pasibaigus konkursui, konkursų dalyviai gaus nuorodą į internetinę apklausą kur, prisijungę su savo el. paštu, iš kurio buvo atsiųstas konkursinis darbas, turės balsuoti už savo mėgstamiausią (bet ne savo parašytą) darbą. Balsavimas truks 7 dienas. Tokiu būdu bus išrinkti konkurso laureatai (I, II ir III vietos).
 13. Balsavimas nebus anoniminis, nes konkurso koordinatoriai galės susieti dalyvius su jų balsu. Konkurso koordinatoriai įsipareigoja neatskleisti, kas už ką balsavo.
 14. Publikos numylėtinio kategorijoje lauretą rinks skaitytojai, paspausdami „patinka” ir kitas reakcijas (išskyrus piktą veiduką) prie Lituanicono „Facebook” paskyroje paskeltos nuorodos į apsakymą. Autorius už savo kūrinį balsuoti negali.
 15. Prizai bus įteikiami festivalio „Lituanicon XXX: Eros pabaiga” metu, balandžio 13 d. Negalėdami dalyvauti festivalyje, praneškite iš anksto. Nedalyvavimas nepanaikina prizo gavimo, tiesiog jį gausite kitais būdais. Rėmėjų prizai bus paskelbti vėliau.
 16. Konkurso rezultatai bus skelbiami puslapiuose www.lituanicon.lt ir Lituanicon paskyroje „Facebook” tinkle. Laureatai informuojami asmeniškai.

Author: Lituanicon