Šių metų Lituanicon tema – Eros pabaiga

Gediminas Skyrius. The Fight Is Not Over

Iliustracijos autorius – Gediminas Skyrius.

Žvaigždėms sustojus tinkama tvarka ir iki Lituanicono likus mažiau nei dviem mėnesiams, pats metas papasakoti, ko jame galite tikėtis.

Kai Lituaniconas prasidėjo prieš tris dešimtmečius, pasaulyje baigėsi viena era. Sugriuvo Sovietų sąjunga, baigėsi Šaltasis karas, o Lietuva kartu su kitomis postsocialistinėmis valstybėmis žengė pirmuosius netvirtus žingsnius rinkos ekonomikos ir demokratijos link. Panašiu metu pasaulyje prasidėjo visuotinė kompiuterizacija ir interneto plitimas – taip pat eros pokytis. Šiuos, kaip ir daugelį kitų, pokyčius daug anksčiau aprašė įvairaus plauko fantastai, kuo džiaugėmės ir tebesidžiaugiame iki šiol, skaitydami Neuromancerį, žiūrėdami Star Treką ir panašius klasikinius kūrinius.

Fantastikoje dažnai susiduriame su įvairiais kardinaliais pokyčiais, kuriuos nebūtų per drąsu vadinti eros pabaiga (ir, žinoma, naujos eros pradžia). Ar tai būtų Trečiasis amžius, pasibaigęs sunaikinus Žiedą, ar tarpžvaigždinės kelionės, atsivėrusios kartu su protomolekulės sukurtu portalu už Neptūno, ar dirbtinis intelektas, perimantis Žemės valdžią, ar branduolinis konfliktas, apkarpantis civilizaciją. Kartais tokie pokyčiai tampa tiesiog fonu įdomiems nuotykiams, kartais – solidžiu komentaru apie dabarties visuomenę, svarbiausias žmonijos ir žmonių savybes, mūsų gebėjimą įveikti didžiausius iššūkius.

Lituanicone irgi bandysime pažvelgti į įvairias eras ir jų pradžias bei pabaigas. Kada susijungsime su kompiuteriais ir tapsime aukštesne gyvybės forma? Kaip galėtų atrodyti kontaktas su nežemišku protu? Aišku, nepamiršime ir pačios Lituanicono sukakties – trisdešimtmetis juk būna tik kartą per trisdešimt metų.

Lituanicone jūsų lauks ir kitos jau įprastos pramogos: stalo ir kortų žaidimai, MindZone lounge su žaidimų konsolėmis ir komiksais, knygos, ginklai ir kitos linksmybės. Ir, žinoma, du srautai pranešimų, svečiai iš užsienio (šiemet jų – daugiau nei bet kada anksčiau!), užkandžiai ir visa kita.

Balandžio 13 d. susitinkame Socialinių mokslų kolegijos patalpose Vilniuje, Kalvarijų g. 137 e.

Tegu fantastika liejasi laisvai!

Author: Lituanicon