Autorius: Bryant Arnold, Cartoon a Day

Literatūrinės kūrybinės dirbtuvės Lituanicone

2018-01-09

Slapta, kai lieki vienas ar viena… kai nemato tėvai, broliai ir seserys… taip, tu darai TAI, ar ne? Pasislėpęs kur kampe, dažniausiai naudodamas kompiuterį… o gal rankose tada laikai popieriaus lapą?

Taip, mes žinome… tu slapčia… RAŠAI FANTASTIKĄ, AR NE???

Bet žinok, užsiimti vien rašymu nesveika. Reikia, kad kažkas ir perskaitytų, ką rašai. Perskaitytų ir sukritikuotų. Jokiu būdu ne piktai – o sąžiningai, geranoriškai ir konstruktyviai. Nes kai pataria patyręs, jau perėjęs ugnį, vandenį ir varinius redaktorius – mokymasis vyksta ir greičiau, ir paprasčiau, ir įdomiau.

Ir mums, Lietuvos fantastams, nepaprastai pasisekė – nes per gegužės 5 d. vyksiantį Lituaniconą du patyrę fantastai, du knygų autoriai praves kūrybinio rašymo dirbtuves (workshopą).

Gintautas K. Ivanickas – Lietuvos fandomo senbuvis, daugkartinis „Geriausios Lietuvos Fantastikos“ (GLF) dalyvis, fantasy romano „Laumės mėnuo“ (2003) autorius, fantastikos žurnalo „Imperija“ bendraautorius, vertėjas – žodžiu, fantastiškas vyras pačiame žilume ir gražume.

Justinas Žilinskas – taip pat GLF veteranas, mokslinės fantastikos romano „Genomas 3000“ (2004), fantastinio romano-trilerio „KGB vaikai“ (2013) ir fantasy apysakų ciklo apie kauką Gugį (2006, 2017) autorius – žodžiu, vienas produktyviausių (ir dar nepametančių kokybės per tą produktyvumą) XXI a. Lietuvos fantastikos rašytojų.

Ko reikia, norint patekti į dirbtuves?

Na, visų pirma, reikia kūrinio – siųsti jį reikėtų adresu bangiz@gmail.com, laiško temoje nurodant „master class“. Reikalavimai darbui:
– jokių romanų, trilogijų, epopėjų ištraukų – bus nagrinėjami kūriniai, turintys aiškią pradžią ir pabaigą;
– maksimali apimtis - 20 000 ženklų (įskaičiuojant tarpus). Kritiniu atveju – minimaliai viršyti sveiko proto ribose galima, bet 25 000 – tai jau ne minimalu;
– vienas autorius – vienas kūrinys;
– galutinė priėmimo data - 2018 kovo 5 d. imtinai. Dirbtuvių vedėjai pasilieka porą mėnesių perskaitymui, atrankai ir analizei;
– a, dar būtų gerai, kad kūrinys būtų fantastika. Ir proza.

Reikalavimai autoriui:
– nebijoti viešo darbo preparavimo, jei būtent jo apsakymas pateks į viešą nagrinėjamą.

Tad nebijok ir išdrįsk! Pačiam - ar pačiai - tikrai bus geriau!

Ai, ir kaip beveik visi geriausi dalykai gyvenime - visa tai yra nemokama. Lituanicon XXIX - gegužės 5-ąją Vilniuje, Socialinių mokslų kolegijoje, Kalvarijų 137E.

Partneriai

 
 
 

Organizatoriai