Lituanicon XXIX – jau greičiau nei po dviejų mėnesių!

2018-03-21

Bl'nglh mglw'nafh Cthulhu V'lnus wgah'nagl L’thn’con fhtagn! - Savo namuose Vilniuje išmontuotas Cthulhu laukia sapnuodamas Lituaniconą!

Lituaniconą, kuris įvyks jau greičiau, nei po dviejų mėnesių – gegužės penktąją!

Stop!

O kas iš viso yra Lituaniconas?

Tie, kurie žinote – apsimeskite, kad nežinote, o visi kiti – pabandykite įsivaizduoti tokį štai renginį pagal aprašymą.

Tai yra susibūrimas žmonių, kuriuos vienija vienas gal ir gana abstrakčiai skambantis pomėgis – fantastika. Fantastinėms knygoms, fantastiniams filmams, fantastiniams serialams, fantastiniams žaidimams. Nes, žinote, kuo labiau domiesi ta fantastika – tuo viskas labiau persipina: nes iš knygų gimsta filmai, iš filmų – žaidimai, iš žaidimų – knygos (aha, būna ir taip. Tiek to, reikia pripažinti, tai retai būna vykęs variantas), o kur dar konceptualūs muzikos albumai apie dirbtinį intelektą.

Aišku, atrodytų – žiūri sau „Marvel“ superherojų filmus su draugais, ir kam dar kažkokie renginiai.

Bet renginiai yra tam, kad sužinotum apie savo pomėgį daugiau. Atrastum daugiau dalykų, kurie yra tikrai geri, bet kurių dar nežinojai, susipažintum su žmonėmis, kurie mėgsta tą patį, ką ir tu (nors niekas to daryti ir neverčia; niekas neprieštaraus, jei sėdėsi sau patogiai  kur kampe ir tiesiog ironiškai šypsosiesi).

Lietuvos fantastų bendruomenė turi stebėtinai gilias tradicijas -  pirmasis lietuvių fantastų konventas atsirado tais pačiais metais, kai atsirado ir pati modernioji Lietuva, t. y. prieš 28 metus. IR NUO TOL TOKIE SUSITIKIMAI VYKSTA KASMET.

Bet tai visiškai nereiškia, kad juose lankosi vien tie patys žmonės, kurie ten buvo ir prieš beveik trisdešimt metų – t. y. taip, čia gali sutikti ir juos, bet tikrai netrūksta ir žmonių, atėjusių pirmąkart (ar antrąkart).

O ko galima tikėtis iš Lituanicon, jei jame dar nė karto nebuvai?

Informacijos apie fantastiką. Daug. Apie knygas, filmus, žaidimus, tendencijas. Ją susimedžiosi tiek pranešimuose-paskaitose, tiek bendraudamas su kitais dalyviais.

Hands-on experience. Galėsi išbandyti naujus (ir nebūtinai) stalo, kompiuterinius ir kitus žaidimus, virtualiąją realybę ir net naujas sporto šakas.

Vizijos. Tiksliau, net kelių. Fantastai yra tie, kurie galvoja ne tik apie dabartį, bet ir ateitį. Ar kitokią praeitį – kurios nebuvo, bet gal ir būtų buvę įdomu, jei tokia būtų nutikusi (pavyzdžiui, pasaulio scenarijus, kuriame vietoje technologijos veikia magija).

Įdomių žmonių. Tiek fantastų veteranų, tiek jaunesnių, kurie turi ką pasakyti, pamąstyti ir parodyti, tiek svečių iš kitų šalių.

O ko NAUJO tikėtis, jei jau buvai bent viename iš paskutinių dviejų Lituaniconų?

OGI BEVEIK NIEKO NAUJO! :P

Viskas bus taip pat (ir ten pat), kaip ir buvo paskutinius dvejus metus – tik stengsimės ištaisyti tai, ką jūs pastebėjote ir pranešėte, kad ne visai yra gerai.

Žodžiu, bus svečių-pranešėjų, bus veiklų, diskusijų, žaidimų, pokalbių. Naujovė – bus dirbtuvių (normaliai kalbant – workshopų), kuriose patyrę fantastai dalinsis savo patirtimi užimant vienokia ar kitokia fantastine veikla.

Konkrečios detalės apie renginį pasipils labai jau netrukus, o kol kas – tiesiog pasižymėkite datą ir vietą.

2018-05-05, Socialinių mokslų akademija Vilniuje, Kalvarijų 137E.

Pažadame, kad tądien tai bus pati fantastiškiausia vieta visoje Lietuvoje.

Partneriai

 
 
 

Organizatoriai