Fantastinių filmų plakatų montažas

Sukurkite plakatą lietuviškam fantastiniam filmui!

2018-03-23

Prieš kokius keliolika metų buvo atsargiai kalbama, kad netrukus turėtų prasidėti fantastinių filmų atgimimas. Vėliau, be didelių fanfarų, jis ir įvyko – fantastinio kino šiuo metu yra daugiau, nei bet kada anksčiau, o tokios filmų serijos, kaip Marvel Cinematic Universe, pritraukia milijonus žiūrovų. 

Neretai fantastikoje – ir filmai tikrai ne išimtis – naudojami istoriniai ir mitologiniai motyvai. Ko vertas vien skandinavų mitais paremtas Marvelio „Toras“ ar Viduramžių bei Naujųjų laikų atmosferą bandančios perteikti “Drakulos” ekranizacijos. 

Bet juose visuose kažko trūksta.

Ko?

Juk akivaizdu – Lietuvos mitų, pasakų ir istorijos!

Kur superherojiškas filmas apie Mindaugą? Kur siaubiakai apie laumes? Epinė fentezi apie Pilėnus? Kosminė opera apie erdvėlaivio „Trakų pilis“ nuotykius Galaktikos platybėse?

Šią spragą būtina užpildyti. Bet kol kino kūrėjai Lietuvoje neturi pinigų darbo nesiima, galime pabandyti padaryti bent nedidelę jo dalį – sukurti filmo plakatą. O kas geriau tą padarys, nei fantastikos mėgėjai? 

Neabejojame, kad turite daugybę idėjų, kaip galėtų atrodyti lietuviškas fantastinis filmas. Kviečiame jomis pasidalinti – iki balandžio 29 dienos sukurti filmo plakatą ir atsiųsti mums. Geriausių darbų autorių Lituanicone lauks prizai ir plojimai!

Konkurso taisyklės:

I. Konkurso tema – fantastinio filmo plakatas. „Fantastikos“ apibrėžimą paliekame dalyvių supratimui.

II. Konkurso pradžia – 2018 kovo 23 d., pabaiga – balandžio 29 d. 23 val. 59 min. 59 s. (Lietuvos laiku).

III. Konkurse gali dalyvauti visi norintys asmenys. Konkurse gali dalyvauti ir jo organizatoriai, tačiau pastarieji gali pretenduoti tik į publikos numylėtinio kategoriją, bet ne į konkurso laureatų vietą.

IV. Konkursinių darbų atlikimo technika neribojama, tačiau atsiųstas darbas turi atrodyti kaip filmo plakatas. Jei, organizatorių nuomone, atsiųstas darbas neatitinka tokio apibrėžimo, jis grąžinamas autoriui su paaiškinimu. Autorius, pataisęs darbą, gali jį siųsti į konkursą iš naujo.

V. Prie atsiunčiamo darbo galima pridėti neilgą (iki 500 spaudos ženklų) aprašymą, kuris bus skelbiamas kartu su darbu. 

VI. Organizatoriai pasilieka teisę nepriimti darbų, kurie pažeidžia Lietuvos įstatymus, skatina neapykantą ar kitus blogus dalykus.

VII. Konkursinius darbus siųskite adresu konkursas@lituanicon.lt, temoje įrašykite „Mano fantastinio filmo plakatas“.

VIII. Visi konkursiniai darbai bus skelbiami tinklalapyje www.lituanicon.lt bei Lituanicon puslapyje „Facebook“ tinkle. Konkurso organizatoriai pasilieka teisę darbus publikuoti ir kitur, nurodydami jų autorystę.

IX. Vienas autorius gali atsiųsti iki trijų darbų.

X. Atsiųstus kūrinius vertins Lituanicon organizatoriai, kurie išrinks vieną-tris geriausius darbus.

XI. Taip pat visus kūrinius bus galima vertinti spaudžiant „patinka“ Lituanicon puslapyje „Facebook“ tinkle. Daugiausiai publikos simpatijų gavusio darbo autorius/-iai taip pat bus apdovanotas/-i.

XII. Geriausi darbai gali būti eksponuojami konvento Lituanicon XXIX metu (eksponavimui jie bus spausdinami A2 formatu – turėkite tai omenyje, kurdami savo plakatą).

XIII. Konkurso rezultatai bus skelbiami puslapyje www.lituanicon.lt bei Lituanicon „Facebook“ puslapyje. Laureatai informuojami asmeniškai.

XIV. Prizai laureatams bus paskelbti vėliau.

Partneriai

 
 
 

Organizatoriai