Lituanicono viešnia: dr. Aleksandra Mochocka - apie biopanką rimčiau, nei įprasta

2018-04-04

Vargu ar ateitis bus tokia šviesi, kokios norėtųsi. Pasaulis juda į kapitaloceną – epochą, kai Žemę formuoja laisvos rinkos kapitalizmas. Jo kontrolėje atsiduria svarbiausi žmonių gyvenimo veiksniai: genų inžinerija, žemės ūkis, medicina ir kitos biologinės industrijos, kurių reikšmė klimato krizės sąlygomis dar labiau išauga.

Tai pasaulis, kuriame pradedame gyventi. Tai - amerikiečių rašytojo Paolo Bacigalupi romanų pasaulis. Tai tema, kuria pranešimą skaitys dar viena Lituanikono viešnia – Bydgoščiaus Kazimiero Didžiojo universiteto profesorė dr. Aleksandra Mochocka. Populiariąją kultūrą ir literatūrą tyrinėjanti mokslininkė daugiausiai dėmesio skiria mokslinei fantastikai ir vaidmenų žaidimams, o gegužę ji pristatys beveik visus įmanomus fantastikos apdovanojimus susirinkusio, tačiau Lietuvos skaitytojams menkai pažįstamo P. Bacigalupi kūrybą.

Kuo naudojasi autorius, kurdamas tamsų, baugų ir kraupiai realistišką pasaulį? Kaip jis žaidžia įprastais žanro tropais ir apverčia aukštyn kojom skaitytojo lūkesčius? Kokie yra pamatiniai biopanko žanro motyvai ir kokia jų vieta pasaulyje, sparčiai judančiame prie tų motyvų virtimo realybe?

Apie tai dr. Aleksandra Mochocka papasakos jau gegužės 5-ąją.

 

Partneriai

 
 
 

Organizatoriai