Paooo, "Adrift concept"

Lietuviškas fantastinis kūrinys - trečioji apklausa

2018-04-05

Trečia anonsų savaitė - trečias klausimas apie lietuviškus fantastikos siužetus. Praeitos savaitės apklausoje lyderis aiškus - dauguma mano, kad šiandieniniam personažui geriausia būtų įsikūnyti į žynį Lizdeiką. O šįkart iš fentezi variacijų persikelkime į distopinę ateitį - kiberpanko pasaulius. Nuo Williamo Gibsono “Neuromancerio” šis žanras užkariauja ne vienos gerbėjų kartos širdis ir protus. Ar tai būtų Blade Runner, ar Matrica, ar Ghost in the Shell anime - kiberpankinių istorijų fantastikoje netrūksta. Ir jos toli gražu neapsiriboja kinu - visai neseniai išleistas serialas “Altered Carbon” ar “Deus Ex” žaidimų serija irgi yra puikūs kiberpanko pavyzdžiai.

Viena svarbiausių daugelio kiberpanko kūrinių dalis - galingos korporacijos, valdančios valstybes ar net visą pasaulį. Po jų padu pakišti ne tik eiliniai gyventojai, bet ir teisėsauga, mokslininkai ir visi kiti, bandantys kažkaip išgyventi nuolatinio lietaus ir tamsos sąlygomis. O kokia šiandieninė Lietuvos korporacija tiktų būti blogąja pasaulio valdove kiberpankinėje ateityje?

Kaip ir anksčiau, laukiame jūsų balsų apklausoje žemiau ir komentarų čia bei Facebook’e. Įdomiausių komentarų autorių Lituanicone lauks prizai!

Apklausos

Kokia Lietuvos korporacija tiktų būti pasaulio valdove kiberpankiniame pasaulyje?
Maxima
33%
Rubikonas
13%
Švyturys
6%
MG Baltic
30%
Achema
19%
Iš viso balsų: 64

Partneriai

 
 
 

Organizatoriai