Iliustracija: Jonas de Ro "Inventors' Fair", © Wizards of the Coast

Fantastinė Lituanicono įžanga - septyni renginiai Vilniuje

2018-04-09

Lituaniconas truks vieną dieną - šeštadienį, gegužės penktą. Bet fantastika juo neprasideda ir nesibaigia: Lietuvoje nuolatos vyksta daugybė fantastinių veiklų, su kuriomis susipažinti kviečiame per dvi savaites iki Lituanicono! Šiemet jus pakviesime net į septynis su fantastika susijusius renginius.

Balandžio 24 dieną, antradienį, įvyks kasmėnesinis Fantastinių knygų klubo susitikimas, kuriame aptarsime naujausią „Marsiečio“ autoriaus Andy Weir knygą „Artemidė“ (“Artemis”). Knygų klubas skaičiuoja jau ketvirtus gyvavimo metus; kiekvieno mėnesio pabaigoje, įprastai paskutinį antradienį, susitinkame VU bibliotekos MKIC, Saulėtekio al. 5, ir aptariame vis kitą fantastinį kūrinį. Po mūsų akimis pakliūna ir žanro klasika, ir nauji darbai, ir gerai žinomos, ir visiškai nišinės knygos.

Balandžio 27 dieną, penktadienį vakare kviesime pamankštinti kūrybinius gebėjimus ir sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Kosmoso kolonistų religija“. Seniai seniai, tolimoje galaktikoje kelios kosmoso kolonistų grupės prarado visus duomenis apie gimtąją Žemę. Praėjus kelioms kartoms duomenų nuotrupos buvo atgamintos ir kolonistai sužinojo, kad būta tokio dalyko kaip religija. Nusprendę, kad tai yra kažkas gero, kolonistai ėmėsi šį slėpiningą reiškinį atkurti. Kaip jiems sekėsi tą daryti, padės išsiaiškinti fantastas teologas Gabrielius Klimenka.

Balandžio 28 dieną, šeštadienį, vyks kasmetinis renginys Open House Vilnius. Tarp ekskursijų po daugybę įdomių Vilniaus pastatų įsiterps ir pora fantastinių dalykų. Lituanicono organizatorius astrofizikas Kastytis Zubovas papasakos apie architektūrą kosmose ateityje - kaip turėtų ir galėtų atrodyti kosminės stotys ir gyvenvietės Mėnulyje ar Marse. Fantastikos Open House turėtų būti ir daugiau, tad sekite reklamą!

Sekmadienį, balandžio 29 dieną, Vingio parke kviesime susipažinti su jugger - nuostabiu fantastiniu sportu, regbio ir fechtavimo hibridu. Pasaulyje jugger žaidžiamas jau daugiau nei du dešimtmečius, o Lietuvoje pradėjome jį žaisti prieš porą metų. Ateikite vieni arba su draugų kompanija - žaisti išmokysime, įrangos duosime, o smagu bus visiems.

Antradienio, gegužės 1 dienos, pavakarę pakviesime susipažinti su kabinetiniais vaidmenų žaidimais (LARPais). Nors daugeliui, kažką girdėjusių apie šią veiklą, ji asocijuojasi su lakstymu po miškus ir daužymusi minkštais kardais, iš tiesų LARP yra gerokai įvairesnė veikla. Galimybė įsikūnyti į kitokį personažą, patirti realybėje nesutinkamas situacijas ir asmeninius santykius, yra ir puiki laisvalaikio praleidimo, ir netgi terapijos priemonė. Kabinetiniuose LARPuose veiksmo būna nedaug, bet pojūčiai ir išgyvenimai nuo to nė kiek ne menkesni. Kabinetinių LARPų virtuozo Andriaus Ūdros parengtas žaidimas subalansuotas niekad nesusidūrusiems su LARPu, bet vietų skaičius ribotas - registraciją paskelbsime netrukus!

Gegužės 2-ą, trečiadienį, stalo žaidimų klube „Rikis“ įvyks karinių miniatiūrų žaidimų vakaras. Jeigu visada norejai susprogdinti tanką ar įvykdyti ateivių genocidą, ateik išbandyti wargame'us! Magija, tankai, genetiškai modifikuoti kariai, spec-ops, orkai ir visokie panašūs vaizduotę jaudinantys ir azartą keliantys dalykai - neatsiejama karinių žaidimų dalis. Ateikite ir susipažinkite su žaidimų įvairove, o gal ir įsigykite pirmąją armiją ir įsitraukite į vieną iš daugybės šių žaidimų bendruomenių.

Ir galiausiai, pačiose konvento išvakarėse, gegužės 4 dieną, penktadienį, vakare kviečiame į kasmėnesinius Tolkinėjimus. Juose turėsite progą susitikti su Lituanicono svečiu Adamu Robertsu, išgirsti jo mintis apie Tolkino tyrinėjimus ir Tolkino kūrybos bei apskritai fantastikos žavesį, ir, žinoma, užduoti jam klausimų.

Dvi savaitės, septyni fantastiški renginiai. Lauksime jūsų juose! Ir, žinoma, Lituanicone gegužės 5 dieną. Visi renginiai - nemokami.

 

 

Partneriai

 
 
 

Organizatoriai