© Vilius Petrauskas, „Geležinio vilko sapnas“

Lietuviškas fantastinis kūrinys - ketvirtoji apklausa

2018-04-12

Kiberpankinę Lietuvą ateityje valdys Maxima – taip nusprendė balsavusieji praėjusios savaitės apklausoje; tiesa MG Baltic atsiliko labai nedaug, tad jei šios dvi korporacijos kada pradės kalbėti apie susijungimą, tikrai galime bijoti artėjančios apokalipsės.

Šią savaitę irgi kalbėsime apie niūrią ateitį, o gal ir alternatyvią dabartį. Distopija – ir skaitytojų, ir rašytojų labai mėgiamas žanras. Nuo postapokaliptinių pasaulių (ar tai būtų Cormac McCarthy „Kelias“, ar Fallout žaidimų serija) iki totalitarinių santvarkų (George Orwell „1984-ieji“, žaidimas „Papers, please“) ar nepavykusių utopijų (Aldous Huxley „Brave New World“, Bioshock žaidimai) – distopijos yra visur.

Nors visos distopijos yra kraupios, kiekviena kraupi savaip. O tą kraupumą sukelia priežastys ir aplinka, dėl kurių distopija gali atsirasti. Taigi šią savaitę klausiame jūsų: kokioje aplinkoje (setting’e) galėtų būti rašomas/filmuojamas/kuriamas distopinis kūrinys apie Lietuvą?

Kaip ir anksčiau, laukiame jūsų balsų apklausoje žemiau ir komentarų čia bei Facebook’e. Įdomiausių komentarų autorių Lituanicone lauks prizai!

Apklausos

Koks setting’as labiausiai tiktų lietuviškam distopiniam kūriniui?
Fallout tipo postapokalipsė, sprogus Astravo atominei elektrinei
27%
Lietuva totalitarinėje supervalstybėje, kaip 1984-ųjų pasaulyje
14%
Zombių apokalipsė, prasidėjusi nugriuvus Gedimino kalnui
5%
Teokratinė, t. y. šventikų valdoma, izoliuota Lietuva
25%
Lietuva liberalizmo triumfo utopijoje (bet tik iš pirmo žvilgsnio)
29%
Iš viso balsų: 59

Partneriai

 
 
 

Organizatoriai