Lietuviškas fantastinis kūrinys - šeštoji apklausa

2018-04-26

Praėjusios savaitės apklausa apie lietuviško superherojiško kūrinio veiksmą sulaukė daugiausiai dėmesio iš visų iki šiol buvusių. Atkaklioje kovoje nugalėjo pokario partizanų kovos - panašu, kad lietuviškas superherojus bus kilęs iš miško brolių.

Šiandien einame prie dar modernesnių dalykų ir miesto fantastikos (urban fantasy) žanro. Jis puikiai žinomas iš Dresden Files ir Sargybų serijų, Amerikos dievų, Niekurniekada (Neverwhere), ir panašių kūrinių. Fantastinis, dažnai magiškas, pasaulis, esantis visai šalia mums įprastos realybės, besislepiantis miesto skersgatviuose, apleistų namų rūsiuose, o gal tiesiog nakties gyvenime. Jei tokius pasaulius gali turėti Londonas, Maskva ar JAV miestai ir miesteliai, tai kodėl negali Lietuvos miestai? Aišku, kad gali!

Apklausos šįkart - net dvi. Norime išsiaiškinti, kur ir kada galėtų vykti lietuviškos miesto fantastikos veiksmas. Nors miestų Lietuvoje buvo, aišku, nuo labai senų laikų, bet miesto fantastikoje visgi įprastai figūruoja daugmaž modernūs miestai, tad ir laikmečio pasirinkimai prasideda nuo XIX-XX amžių sandūros. Vietų variantai - trys didieji miestai ir pora netradicinių pasirinkimų, norintiems labiau fantastiškos aplinkos.

Primename, kad laukiame ne tik jūsų balsų, bet ir komentarų, o išradingiausias idėjas pasiūlę bus apdovanoti per Lituaniconą.

(Iliustracija: Dziobak Larp Studios)

Apklausos

Kuriame mieste turėtų vykti lietuviškos miesto fantastikos (urban fantasy) veiksmas?
Vilniuje
33%
Kaune
19%
Klaipėdoje
16%
Kėdainiuose
7%
Realybėje neegzistuojančiame mieste, sudarytame iš Šiaulių ir Panevėžio stereotipų
26%
Iš viso balsų: 43

Apklausos

Kokiu laikotarpiu turėtų vykti lietuviškos miesto fantastikos (urban fantasy) veiksmas?
Carinės Rusijos (1899 m.)
3%
Tarpukario Lietuvos (1935 m.)
19%
Ankstyvojo pokario (1946 m.)
3%
Laukinio kapitalizmo laikais (1991 m.)
39%
Šiais laikais (2018 m.)
36%
Iš viso balsų: 36

Partneriai

 
 
 

Organizatoriai