Lituanicon XXX apsilankys ir senieji fantastikos liūtai

Trisdešimtajame Lituanicone dalyvaus Henry Lion Oldie!

Henry Lion Oldie – dviejų ukrainiečių rašytojų – Oleg Ladyženskij ir Dmitrij Gromov – pseudonimas. Pirmasis jų kūrinys, apsakymas „Kinas iki karsto lentos ir…“ dienos šviesą išvydo 1990 metais. Duetas neįtikėtinai produktyvus – per mažiau nei 30 gyvavimo metų parašyta apie 50 romanų, nekalbant jau apie apysakas, apsakymus ar straipsnius. Sykiu su perleidimais bei vertimais, viso išleista jau daugiau nei 200 knygų

Autoriai susipažino teatre-studijoje „Pelikanas“, kur Olegas dirbo režisieriumi, o Dmitrijus buvo aktorius. Bendri pomėgiai padėjo užsimegzti draugystei. Abu mėgo fantastiką, abu rimtai užsiiminėjo kovų menais: šiandien Olegas turi Godziu-riu mokyklos II dano juodą diržą, yra tarptautinės kategorijos teisėjas, o Dmitrijus turi tos pačios mokyklos rudą diržą.

Pirmąją savo knygą autoriai atspausdino savo lėšomis, 999 egzempliorių tiražu, vežiojo po fantastų konventus ir patys pardavinėjo. Pakilimas prasidėjo 1996 metais, kai juos pagaliau pastebėjo leidėjai. Tuomet šviesą išvydo visi iki tol „į stalčių“ rašyti kūriniai. Taip per tuos vienerius metus buvo išleista net dešimt romanų.

Autorių kūryba jau žinoma ne tik rusakalbiams skaitytojams. Jų knygos verstos į anglų, lenkų, čekų, prancūzų, ispanų kalbas. O pirmoji H. L. Oldie publikacija kita kalba nutiko ne kur kitur, o Lietuvoje. Pirmiausiai pasirodė „Mesijas valo diską“ (leidykla „Pragaro ratai“), o paskui ir „Aštuntojo įsakymo posūniai“ (leidykla „Eridanas“).

Apdovanojimų gausa autoriai taip pat nesiskundžia. Jų kūryba įvertinta daugiau nei trisdešimčia įvairiausių premijų, o 2006 metų EuroCon metu už visą kūrybą H. L. Oldie gavo geriausio rašytojo apdovanojimą ir buvo įtraukti į šlovės muziejų.

Į Lituaniconą svečius atveža mūsų rėmėjai UAB „TeleSoftas“!

Author: Lituanicon