Apie

Lituanicon yra susibūrimas žmonių, kuriuos vienija vienas gal ir gana abstrakčiai skambantis pomėgis – fantastika. Fantastinės knygos, fantastiniai filmams, fantastiniai serialai, fantastiniai žaidimai. Nes, žinote, kuo labiau domiesi ta fantastika – tuo viskas labiau persipina: iš knygų gimsta filmai, iš filmų – žaidimai, iš žaidimų – knygos (aha, būna ir taip. Kartais. Gal ir gerai, kad kartais), o kur dar konceptualūs muzikos albumai apie gelbėjimąsi iš dirbtinio intelekto užvaldytos planetos.

Lietuvos fantastų bendruomenė turi stebėtinai gilias tradicijas –  pirmasis lietuvių fantastų konventas atsirado tais pačiais metais, kai atsirado ir pati modernioji Lietuva, t. y. prieš 29 metus. IR NUO TOL TOKIE SUSITIKIMAI VYKSTA KASMET.

Bet tai visiškai nereiškia, kad juose lankosi vien tie patys žmonės, kurie ten buvo ir prieš beveik trisdešimt metų – t. y. taip, čia gali sutikti ir juos, bet tikrai netrūksta ir žmonių, atėjusių pirmąkart (ar antrąkart).

O ko gi galima tikėtis iš Lituanicon, jei jame dar nė karto nebuvai?
Informacijos apie fantastiką. Daug. Apie knygas, filmus, žaidimus, tendencijas. Ją susimedžiosi tiek pranešimuose-paskaitose, tiek bendraudamas su kitais dalyviais.
Hands-on experience. Galėsi išbandyti naujus (ir nebūtinai) stalo, kompiuterinius ir kitus žaidimus, virtualiąją realybę ir net naujas sporto šakas.
Vizijos. Tiksliau, net kelių. Fantastai yra tie, kurie galvoja ne tik apie dabartį, bet ir ateitį. Ar kitokią praeitį – kurios nebuvo, bet gal ir būtų buvę įdomu, jei tokia būtų nutikusi (pavyzdžiui, pasaulio scenarijus, kuriame vietoje technologijos veikia magija).
Įdomių žmonių. Tiek fantastų veteranų, tiek jaunesnių, kurie turi ką pasakyti, pamąstyti ir parodyti, tiek svečių iš kitų šalių.

Žodžiu, bus svečių-pranešėjų, bus veiklų, diskusijų, žaidimų, pokalbių.

Konkrečios detalės apie renginį pasipils labai jau netrukus, o kol kas – tiesiog pasižymėkite datą ir vietą.

2019-04-13, Socialinių mokslų kolegija Vilniuje, Kalvarijų g. 137E.

Pažadame, kad tądien tai bus pati fantastiškiausia vieta visoje Lietuvoje.